Traditionele Lichtjesavond met show Close-Act (gratis shuttlebus vanaf zuidkant P-terrein Zoete Zee)

Tickets & prijzen

Het Stoommachinemuseum in Medemblik sluit zaterdag 7 november het stoomseizoen traditiegetrouw af met een spetterende finale. Het monumentale stoomgemaal uit 1869 is feeëriek verlicht waardoor een magische sfeer ontstaat. Het Close-Act theater, bekend van grote festivals, komt naar het museum met de spectaculaire voorstelling Saurus, een parade-act van gigantische beesten uit de prehistorische tijd.

Onder Stoom

Het museum is onder stoom, de machines draaien, alsook de hoofdstoommachine van het gemaal. In de machinetuin worden enkele machines onder stoom gebracht, evenals de met honderden lampjes verlichte baggermolen in de museumhaven. In het feestelijk verlichte bezoekerscentrum staat de warme chocomel en glühwein klaar. Na Lichtjesavond sluit het museum tijdelijk de deuren om met de kerstvakantie weer open te gaan voor bezoekers.

 

Saurussen

Men dacht dat ze uitgestorven waren, maar desondanks keren de grootste beesten die ooit over de aarde zwierven terug naar de 21e eeuw. Met een oorverdovend gebrul stormen deze Saurussen door de menigte op zoek naar voedsel om hun honger te stillen. Maar al gauw klinkt een zucht van verlichting: de Saurussen zijn planteneters! Beleef het zelf en laat je onderdompelen in een wereld vol verbeelding en magie! Leuk voor jong en oud! Aanvang voorstellingen:

Het museum is onder stoom, de machines draaien, alsook de hoofdstoommachine van het gemaal. Ook in de machinetuin worden enkele machines onder stoom gebracht, evenals de met honderden lampjes verlichte baggermolen in de museumhaven. In het feestelijk verlichte bezoekerscentrum staat de warme chocomel en glühwein klaar. Na Lichtjesavond sluit het museum tijdelijk de deuren om met de kerstvakantie weer open te gaan voor bezoekers.

 

Superstoom tijdens Lichtjesavond! Baggermolen ‘Vooruit’ onder stoom, welkom aan boord.

De laatste kolengestookte emmerbaggermolen van Nederland bevindt zich in de collectie van het Nederlands Stoommachinemuseum. De baggermolen ‘Vooruit’ van de firma Krikke uit Heerenveen werd na een halve eeuw baggeren in 1991 uit de vaart genomen. In 2005 kwam de ‘Vooruit’ met baggerbak in de museumhaven van het Stoommachinemuseum te liggen. Er werd sindsdien geschuurd, geschilderd, gelast, de ketel en machines werden schoongemaakt, gereviseerd, gerestaureerd en op veiligheid gekeurd. Dankzij de grote inzet van vrijwilligers werd de ‘Vooruit’ niet alleen behouden, maar zelfs weer onder stoom gebracht. Sinds 2009 wordt de ketel een paar keer per jaar weer opgestookt en komen de emmers die op tal van locaties in Nederland bagger van de waterbodem hebben geschept, knarsend in beweging.

Dankzij de virtuele presentatie is de baggermolen altijd niet alleen van buiten, maar ook van binnen te bekijken. Maar de momenten waarop bezoekers de baggermolen én onder stoom kunnen zien én binnen kunnen kijken zijn uniek. Tijdens Lichtjesavond is dat weer mogelijk! Welkom aan boord!

ParkerenParkeren kan vanavond op het terrein bij het Regatta Centrum. Vanaf de opstapplaats aan de zuidkant van het parkeerterrein (halte restaurant De Zoete Zee) kunt u gebruik maken van de gratis bus pendeldienst die vanaf 18 uur op en neer naar het museum rijdt.

Nederlands Stoommachinemuseum

Oosterdijk 4, 1671 HJ Medemblik |tel: 0227 544732 | www.stoommachinemuseum.nl

Openingstijden Lichtjesavond: 18 tot 22 uur

Toegangsprijzen:

Kinderen 5 tot 12 jaar € 7

Vanaf 13 jaar en volwassenen € 12

Museumkaarthouders gratis